POWRÓT

Wczasy w Krynicy Zdrój Góra Parkowa – Czerwony Klasztor – Spływ Dunajcem – Sądecczyzna

cena: 1360 - 1460 zł/os

TERMIN 02-09.07.2018 (8 dni)

ilość wolnych miejsc: do uzgodnienia

CENA

  • 1460 zł/os z konsultacją lekarza i zabiegami
  • 1360 zł/os bez konsultacji lekarza i zabiegów

Program wycieczki

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie:

Dzień 1:

Samodzielny dojazd do Pensjonatu Flora, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

PENSJONAT „FLORA” Obiekt mieści się bardzo blisko centrum Krynicy-Zdrój, zaledwie 100 metrów od Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnego. Pensjonat gwarantuje kameralną i gościnną atmosferę. Pokoje urządzone są przytulnie i komfortowo. Każdy z nich posiada telewizor z odtwarzaczem DVD, darmowy dostęp do Internetu oraz czajnik. Do dyspozycji pozostaje również sezonowy odkryty basen oraz bezpłatny prywatny parking. Restauracja serwuje dania zarówno kuchni regionalnej, jak i międzynarodowej. Lokalizacja pensjonatu oraz krynicka aura doskonale sprzyjają zarówno aktywnej, jak i spokojniejszej formie wypoczynku.

Dzień 2:

Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem, piesze wycieczki:

– Zwiedzanie Krynicy-Zdrój. Krynica-Zdrój jest jednym z najbardziej znanych kurortów, określanych mianem „Perły Polskich Uzdrowisk”. Położona jest w Beskidzie Sądeckim na wysokości 560-620 m n.p.m. w malowniczych dolinach Kryniczanki i jej dopływów. Sławę swą jako uzdrowisko, Krynica-Zdrój zawdzięcza znakomitym wodom leczniczym, wśród których na szczególną uwagę zasługuje Zuber – unikalna w skali europejskiej woda o niezwykle wysokiej mineralizacji. Ale Krynica-Zdrój to nie tylko uzdrowisko, to także prężnie rozwijające się centrum sportowe turystyczne, rekreacyjne i kulturalne.

– Wizyta na Górze Parkowej, szczycie mającym wysokość 741 m n.p.m. Park na jej stokach jest doskonałym terenem spacerowym znajdującym się właściwie w centrum miasta. Został założony w roku 1810 – do dziś zachował się pierwotny układ ścieżek. Wśród leśnych gęstwin możemy odnaleźć wiele ciekawych zabytków i atrakcji. Na szczyt wjedziemy kolejką linowo-terenową, schodzić będziemy pieszo. Po zakończeniu wycieczki powrót do pensjonatu, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3:

Śniadanie, Czas wolny na wypoczynek , korzystanie z udogodnień pensjonatu oraz uroków okolicy i/lub konsultacja z lekarzem. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4:

Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem, a następnie wycieczka do Czerwonego Klasztoru oraz spływ tratwami Dunajcem. Czerwony Klasztor to jedna z najsłynniejszych budowli sakralnych w Pieninach. Nazwa budowli pochodzi od koloru nieotynkowanych początkowo ścian, które wykonane były z czerwonej cegły. Dziś mieści się w nim m.in. dyrekcja słowackiego Pienińskiego Parku Narodowego. Najbardziej okazałą częścią kompleksu jest gotycki Kościół Św. Antoniego z końca XIV wieku, który został w znacznej mierze zrekonstruowany w stylu barokowym. Następnie udamy się na spływ tratwami Dunajcem przez Pieniny aż do Krościenka na granicy polsko-słowackiej. Ten rzeczny przełom uchodzi za jeden z najpiękniejszych w Europie. W trakcie spływu podziwiać będziemy niezwykle malownicze pejzaże niezmienionej od tysiącleci przyrody. Po wycieczce powrót do pensjonatu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5:

Śniadanie, Czas wolny na wypoczynek , korzystanie z udogodnień pensjonatu oraz uroków okolicy i/lub dwa zabiegi lecznicze. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6:

Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem, wycieczka po malowniczej i zabytkowej Ziemi Sądeckiej. W planie wycieczki: przepiękna Dolina Popradu, Stary Sącz, Nowy Sącz. Zwiedzenie barokowego zespołu klasztornego s.s. Klarysek w Starym Sączu, Sądeckie Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II oraz ołtarz papieski. Na zakończenie spacer po Nowym Sączu, gdzie znajduje się jeden z największych placów średniowiecznych w Polsce. Po wycieczce powrót do Krynicy-Zdrój na obiadokolację. Nocleg.

Dzień 7:

Śniadanie, Czas wolny na wypoczynek , korzystanie z udogodnień pensjonatu oraz uroków okolicy i/lub dwa zabiegi lecznicze. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8:

Śniadanie, wykwaterowanie. Samodzielny powrót z Krynicy-Zdrój.

krynica-_01 krynica-_02 krynica-_06 krynica-_03 krynica-_05 krynica-_04
krynica-_p01 krynica-_p02

Cena wyjazdu obejmuje

  1. zakwaterowanie w Pensjonacie „Flora” – 7 noclegów
  2. wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
  3. wycieczki zawarte w programie
  4. usługi przewodników podczas wycieczek
  5. bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
  6. opiekę pilota podczas całego pobytu
  7. ubezpieczenie NNW oraz podatek uzdrowiskowy
  8. konsultacja z lekarzem oraz dwa zabiegi dziennie przez dwa dni (jeśli został wybrany pakiet z konsultacją lekarza i zabiegami)